-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu Strona BIP
zobacz nasz BIP-
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka -
Powiązane strony
Menu
Menu
Wydarzenia
Wycieczka - "Dreams"
Musical „Dreams” – niezwykłe spotkanie ze sztuką. Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu „Dreams” w Teatrze Capitol. To poruszająca historia, która odzwierciedla współczesne problemy i wyzwania, z jakimi mierzą się dzieci, młodzież oraz dorośli. Dynamika przedstawienia, zaskakujące zwroty akcji oraz emocjonujące momenty sprawiły, że każdy widz mógł poczuć się częścią tej niezwykłej opowieści. Po spektaklu czekała na nas niespodzianka – spotkanie z aktorami i możliwość zrobienia wspólnych zdjęć. Jednak prawdziwą perełką tego dnia było wyjątkowe wyróżnienie – jeden z naszych uczniów został zaproszony na scenę, gdzie podzielił się swoimi marzeniami! To był moment pełen emocji, odwagi i szczerej refleksji.
Święto Konstytucji 3 Maja
Dzisiaj, 30 kwietnia 2024 r. wzięliśmy udział w akademii z okazji Święta 3 Maja, która została przygotowana przez uczniów klasy 5 pod kierunkiem Pani Karoliny i Pani Renaty. Wywołała falę wzruszenia❤️
Uczniowie wyjaśnili, dlaczego czcimy dzień 3 Maja, Zuzia i Anika pięknie zaśpiewały, a klasy 5, 6, 7 i 8 cudownie zatańczyły poloneza z niespodzianką💕
Wisienką na torcie był taniec z flagami wykonany przez nasze utalentowane dziewczyny 💗
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1133080385287252&set=pcb.1133084641953493
Wycieczka do Piekarni Grzybki
W środę 9 kwietnia 2025r. dzieci z oddziału przedszkolnego w szkole i klasy 2 wraz z wychowawczyniami M. Szwajkowską i U. Dzido wybrały się na wycieczkę do Warszawy do Akademii Piekarza przy Piekarni Grzybki. Uczniowie uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach, podczas których przygotowywali i dekorowali pyszne mazurki. Spotkanie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała oglądanie przygotowanego na terenie piekarni filmu, wykładu dotyczącego charakterystyki zbóż oraz piekarnictwa. W części praktycznej dzieci zwiedzały wybrane pomieszczenia zakładu produkcyjnego piekarni. Zapoznały się ze szczegółową wiedzą z zakresu pracy piekarza, maszyn pracujących na terenie piekarni, jak i całego procesu technologicznego powstawania pieczywa. Była to również świetna okazja, by poznać tradycje wielkanocne, rozwinąć kulinarne umiejętności i spędzić czas w miłej, kreatywnej atmosferze. Na zakończenie każde dziecka zabrało do domu własnoręcznie przygotowany mazurek.
Wycieczka
W poniedziałek, 14 kwietnia uczniowie klas 4,5,6 i 8 wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie, które mieści się w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Przewodnicy zapoznali uczniów z historią Polski i Polaków po II wojnie światowej. Grupy odwiedziły miejsca pochówków prezydentów RP na uchodźstwie oraz zwiedziły izbę pamięci, w której zobaczyć można było przedmioty związane z prezydentami. Była to cenna lekcja historii, która skłoniła wszystkich do refleksji. Po poważnej części wycieczki przyszedł czas na aktywną rozrywkę w Stacji Grawitacji. Park trampolin dostarczył uczniom mnóstwo radości – mogli skakać, wykonywać akrobacje i rywalizować na torze przeszkód. Zabawa była świetnym sposobem na rozładowanie energii i integrację grupy.
Pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczestnicy wycieczki wrócili do Ładzynia, wspominając wspólnie spędzony czas i już planując kolejne wyjazdy.
Wielkanoc 2025
16 kwietnia 2025 r. w ostatni dzień przed przerwą świąteczną uroczyście obchodziliśmy nadchodzącą Wielkanoc. Szkolna społeczność wzięła udział w Misterium wielkanocnym przygotowanym pod opieką pani Agnieszki Ciszkowskiej przez klasę 2 i 5.
Klasa 5 w symboliczny i piękny sposób pokazała Mękę Pańską - pantomima, metaforyczny przekaz oraz oprawa muzyczna zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Klasa 2 w formie bardziej tradycyjnej przedstawiła zmartwychwastanie Chrystusa. Młodszych uczniów należy pochwalić za pamięciowe opanowanie długich tekstów oraz wykonanie pieśni.
Wszyscy artyści zasłużyli na gorące brawa - trud, zaangażoanie oraz zacięcie artystyczne doceniła publiczność.
Pani dyrektor złożyła wszyskim życzenia wielkanocne oraz podziękowała uczniom za udział w konkursach, tych szkolnych i pozaszkolnych.
O czym w zakładce Konkursy.
Dzień czytania Tolkiena
11 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień czytania Tolkiena.
Ten dzień został wpisany do kalendarza na stałe przez fanów twórczości J.R.R. Tolkiena, a w naszej szkole obchodziliśmy go po raz pierwszy.
Uczniowie klas VI, VII i VIII zapoznają się z lekturą pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” podczas lekcji języka polskiego, ale tego dnia również uczniowie z klas młodszych mogli usłyszeć fragmenty tej powieści czytanej przez starszych kolegów. Także miejsce czytania było szczególne – biblioteka tego dnia zamieniła się w norę hobbita, a tuż obok wywieszono na sznurze wyjątkowe pranie – koszulki i torby z cytatami z Tolkiena przygotowane przez uczniów.
Podczas przerw można było uczestniczyć w stacjach zadaniowych przygotowanych przez szóstoklasistów. Przy wejściu do sali należało pobrać kartę do zbierania pieczątek możliwych do uzyskania po wykonaniu zadania. Stacje zadaniowe, które były do wyboru to: kącik szyfrowania z języka elfickiego, kącik krzyżówek, kącik tłumaczenia z języka angielskiego fragmentów „Hobbita”, kącik poprawności ortograficznej, kącik kaligrafowania i kącik z zagadkami Golluma. Wydarzeniu towarzyszyła oczywiście kawiarenka z popcornem, muffinkami, blokiem czekoladowym czy zielonymi niczym gobliny pancake’ami, fotobudka – każdy przez chwilę mógł poczuć się jak Bilbo Baggins.
Jednak prawdziwym hitem okazała się gra terenowa, z powodu deszczowej pogody szybko przeniesiona w mury szkolne. Aby zdobyć złoty pierścień trzeba było wykazać się umiejętnością sprawnego przechodzenia przez pajęczą sieć, skradania się przy jamie trolli, rzucania do celu czy zmierzenia się ze Smokiem Smaugiem.
Dzień czytania Tolkiena zaliczyć należy do udanych. Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w organizację, czyli przede wszystkim uczniom klasy VI, ale także uczniowi klasy VII - Szymonowi, fanowi Śródziemia i teatru, który dołączył zupełnie spontanicznie i z własnej woli odegrał rolę Golluma podczas gry terenowej, ale przede wszystkim szóstoklasistce Zosi, wulkanowi pomysłów. Napracowaliśmy się, ale chyba było warto.
Palma wielkanocna
10 kwietnia 2025 r. w klasie 1 goścliśmy panie z KGW Dziedziczki. Gospodynie uczyły naszych uczniów, jak wykonać tradycyjną palmę wielkanocną, opowiedziały także o historii palmy. Nauki poprzez zabawę było mnóstwo, za co serdecznie dziękujemy członkiniom KGW Dziedziczki :)
Zdjęcia na naszym facebooku
https://www.facebook.com/photo/?fbid=694608019775767&set=pcb.694612899775279&locale=pl_PL
Wyjazd do teatru
2 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się do warszawskiego „Och-Teatru”, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Zemsta” na podstawie komedii A. Fredry.
Być może mistrz polskiej komedii umarłby raz jeszcze, tym razem ze śmiechu, gdyby słyszał, że uczniowie w dzisiejszych czasach wyłącznie czytają jego sztukę, zamiast oglądać ją wystawianą na deskach teatru. Dlatego też uczniowie z Ładzynia mieli okazję zobaczyć wyjątkową grę znanych sobie z ekranu telewizyjnego aktorów; tego wieczoru ubawili nas do łez: Artur Barciś - w roli przezabawnego „lwa północy” – Papkina, Cezary Żak jako buńczuczny Cześnik, Wiktor Zborowski – powściągliwy Rejent czy Viola Arlak – zachwycająca Podstolina.
Znany wszystkim Polakom spór o mur i sąsiedzkie utarczki, romantyczna miłość młodego pokolenia reprezentowanego przez Klarę i Wacława czy wreszcie tytułowa zemsta, będąca w istocie krokiem w stronę pogodzenia zwaśnionych rodów wybrzmiały jeszcze raz na scenie „Och-Teatru”, a spektakl, mimo że zagrany już setki razy, nie stracił na swej świeżości i aktualności.
Po salwach śmiechu odsłonięty zostaje ten mniej zabawny, a raczej pełen współczucia i litości obraz każdego z nas – pełnego przywar, lęków, kompleksów i póz, bo tak jak uczniowie w klasie, tak każdy z nas w swoim własnym życiu odgrywa jakąś bardziej lub mniej komiczną rolę.
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przyniósł wyjątkowe emocje – Samorząd Uczniowski zorganizował dzień teleturniejów. Uczniowie wcielili się w rolę uczestników, prowadzących i publiczności, tworząc atmosferę pełną rywalizacji, śmiechu i dobrej zabawy. Dzień teleturniejów to dowód na to, że nauka i zabawa mogą iść w parze, przynosząc mnóstwo radości.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1104772921451332&set=pcb.1104773201451304
Odwiedziny w Chemiku
W środę odbył się wyjazd klas 7 i 8 do Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckiem. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach leśniczych, chemicznych i weterynaryjnych.
https://www.facebook.com/photo?fbid=1102495521679072&set=pcb.1102495728345718
Wycieczka
Dzieci z klas 1, 6, 7 i 8 pod opieką wychowawczyń wzięły udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził uczniów m.in. po strefie zawodniczej, pokazał szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, salę konferencyjną, trybunę dolną – strefę VIP. Uczniowie poznali także zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym.
Weszliśmy również na trybunę górną, gdzie zobaczyliśmy punkt widokowy i podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę areny jak i Warszawy.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Narodowym Muzeum Techniki. Zobaczyliśmy ekspozycję poświęconą motocyklom, energii odnawialnej, telekomunikacji oraz braliśmy udział w ciekawych, technicznych eksperymentach.
Na koniec wycieczki wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Imponujących rozmiarów gmach, o wysokości 237 metrów to najwyższy budynek w kraju. Dzieci były zachwycone tarasem widokowym z piękną panoramą Warszawy. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Musical
W piątek 28 lutego uczniowie kl. 4 - 6 obejrzeli w SP w Stanisławowie niezwykłe muzyczne przedstawienie w wykonaniu młodych artystów z Garwolina pt. „FightŁapa…czyli w kupie siła". Widowisko wszystkim się podobało, a szczególnie zachwycił piękny śpiew i taniec niezwykle utalentowanych aktorów. Ta zabawna, ale i wzruszająca historia była dla widzów ciekawą i pouczającą lekcją o najważniejszych wartościach w życiu takich jak: odpowiedzialność, empatia, poświęcenie oraz przyjaźń.
Zdjęcia:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1090909169504374&set=pcb.1090909502837674
Nowoczesna lekcja w klasie 2



Wycieczka lutowa
20 lutego 2025 r. w czwartek klasy 3, 4, 5 i 6 uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe. Uczniowie klasy 3 i 4 podczas lekcji muzealnej poznawali Warszawę uwiecznioną na obrazach Canaletta, Gierymskiego, Podkowińskiego i Zaleskiego. Dowiedzieli się, jak stolica zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją wieżowce.
Uczniowie klasy 5 i 6 dowiedzieli się jak zmieniło się wyobrażenie człowieka w okresie renesansu o otaczającym świecie i dlaczego odrodzenie uznaje się za tak przełomowy okres w dziejach kultury? Przyglądali się, jak artyści i humaniści na nowo odkrywali świat kultury antycznej, poszukiwali ideału piękna i matematycznych prawideł rządzących sztuką.
Drugą atrakcja wyjazdu było miasteczko zawodowe dla dzieci MINICITI. Uczniowie odkrywali różne zawody, pracowali i zarabiali, by później wydać zarobione pieniądze na zakupy w sklepie. Dzieci miały możliwość rozwinąć konkretne umiejętności i zainteresowania, ale przede wszystkim swoje poczucie sprawczości.
BohaterON
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji BohaterON, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Klasa 5 skupiła się na opowiadaniu Magdaleny Górskiej pt. „Iskra nadziei". Bohaterką tej historii jest 11-letnia Janka mieszkająca w Warszawie przy ulicy Złotej w czasach II wojny światowej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, odbiorcy mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Jak wygląda 1 sierpnia 1944 oczami rówieśniczki? Co się szykuje w Warszawie? Czy Iskra, niebieski szmaciany konik uszyty przez babcię Zosię, daje otuchę w czasach niepokoju? Uczniowie dowiedzieli się, czym jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa. Opowiadanie pomogło im odkryć siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.
6 klasa w ramach akcji zapoznała się ze słuchowiskiem na podstawie utworu Magdaleny Górskiej pt. „Tajemniczy pamiętnik”. Była to niezwykła historia rówieśniczki szóstoklasistów, która odnalazła w piwnicy starej kamienicy notatnik swojej babci Róży. Zapiski z sierpniowych zdarzeń bardzo poruszyły naszych uczniów, przybliżyły powstańczą rzeczywistość młodych dziewczyn i chłopców, którzy podobnie jak nasze dzieci zakochiwały się, chciały cieszyć się każdym dniem, śmiać podczas spotkań w kawiarni, a tymczasem w przeciwieństwie do naszych uczniów cierpieli głód i strach. Pamiętnik, choć przez znakomitą większość uczniów uznany za przeżytek, wyparty przez fotorelacje, ostatecznie poruszył struny wrażliwości szóstoklasistów, wyznali, ze chcieliby znaleźć zapis czyichś wspomnień. Ciche słowo pisane - łącznik miedzy przeszłością a teraźniejszością również w dzisiejszych czasach przepełnionych obrazem i krzykiem upomina się o swoje miejsce i swoja wartość. Przekonujemy się o tym każdego dnia-nieostrożnie dobierając słowa pod czyimś adresem lub wręcz przeciwnie-nie znajdując odpowiedniego. Lekcja w ramach projektu BohaterON oraz stworzone na niej leporello-mini książka/pamiętnik uzmysłowił nam również, że choc z łatwością posługujemy się emotikonami, o wiele trudniej przychodzi nam nazwanie emocji lub wyrażenie uczucia za pomocą symbolu, figury o wiele bardziej wymagającej i pojemnej znaczeniowo niż wesoła lub smutna buźka na ekranie smartfona.
Wycieczka kl. 4-6
16 stycznia uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w wycieczce szkolnej. Pierwszym punktem wycieczki było kino i seans “Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. Film był wyjątkową podróżą do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem.
Drugą atrakcją była wizyta w dworku Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, gdzie uczniowie poznali historię pisma: od pisma obrazkowego, przez gliniane tabliczki, aż do druku na papierze. Najciekawszym elementem lekcji muzealnej były warsztaty, podczas których każdy z uczniów mógł samodzielnie wypróbować swoje zdolności w pisaniu gęsim piórem, stalówką czy maszyną do pisania.
Jasełka 2024
20 grudnia 2024 r. w naszej szkole czas świąteczny - zaczęliśmy od niezwykle klimatycznych Jasełek, które pod opieką Pani Agnieszki przedstawili uczniowie: Anika, Amelka, Maja, Gabrysia, Ola, Marcelina i Karol. Pokazali nam "na żywo" tradycyjne przygotowania do Wigilii oraz samą Wigilię. Aktorzy podkreślili nie tylko jakie są i skąd się wzięły nasze tradycje bożonarodzeniowe, ale wskazali, co tak naprawdę jest ważne w tym szczególnym czasie i w naszym życiu: uśmiech, uściśnięcie ręki, życzliwość a także to, że zawsze możemy zacząc od nowa, możemy naprawić, to co nam nie wyszło.
Następnie Pani dyrektor oraz Lena - przewodnicząca SU wręczyły nagrody za turniej Brawl Stars.
A po tej wesołej chwili odbył się klasowy koncert kolęd - każda klasa, począwszy od przedszkola, zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę - było nastrojowo i magicznie.
Wycieczka klas 1-3
5 grudnia klasy 1-3 udały się do Warszawy. Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po Sarym Mieście. Już na wejściu poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Na Placu Zamkowym tuż obok Kolumny Zygmunta III Wazy stoi olbrzymia choinka ozdobiona bombkami i licznymi światełkami. Dzieci były zachwycone świetlnymi konstrukcjami przedstawiającymi gigantyczne bombki i klasyczne ozdoby choinkowe. Po spacerze między starymi kamieniczkami udaliśmy się do Pałacu Rzeczpospolitej, w którym mieści się Biblioteka Narodowa. Mogliśmy tam z bliska podziwiać rękopisy pisane złotem i srebrem, oprawione w lśniące oprawy i opatrzone wielobarwnymi dekoracjami.Lekcja w muzeum to dobry początek do poznawania polskiej kultury.
Świąteczne warsztaty
W świątecznym nastroju 3 grudnia odbyły się w szkole przedświąteczne warsztaty artystyczne dla uczniów kl. 4, podczas których wykonywali świąteczne dekoracje. W ciągu kilku godzin nauczyli się własnoręcznego przygotowania bombek metodą decoupage. Panie prowadzące: Danuta Marczak i Barbara Szczepanik wprowadziły uczestników w tajniki metody i pomogły stworzyć niepowtarzalne dekoracje. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w kreatywne działania, by poczuć magię zbliżających się świąt. Wszyscy uczestnicy wraz z wychowawczynią - Urszulą Młoduchowską serdecznie dziękują Paniom prowadzącym za przygotowanie wspaniałych warsztatów
III Memoriał im. Renaty Gromulskiej
5 grudnia 2024 r. już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni na turniej piłki nożnej do Szkoły Podstawowej w Pustelniku. Mimo,że tym razem nie odnieśliśmy tak dużego sukcesu jak w latach poprzednich, to emocje sportowe i duch walki nie opuszczały naszych zawodników.
Dali z siebie wszystko, za co im dziękujemy. Dziękujemy także za przygotowanie i opiekę pani Renacie Wojdynie :)
Serce za odwagę
Klasa VI wzięła udział w akcji "Serce za odwagę"- uczniowie podczas lekcji wychowawczej stworzyli kartki świąteczne dla kombatantów wojennych.
Dzień tabliczki mnożenia
15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, dlatego w naszej szkole w listopadzie odbył się szkolny dzień tabliczki mnożenia. Uczniowie z klasy 4 pokazali, jak ważna jest znajomość tabliczki mnożenia, wykonując plakat, który można podziwiać na korytarzu szkolnym. Czwartoksiści przez cały dzień grali w różne gry, utrwalając w ten sposób tabliczkę mnożenia. Odbyły się także klasowe konkursy na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem akcji była pani Anna Kowalczyk.
Wycieczka klas 4-8
Święto Niepodległości
12 listopada 2024 r. obchodziliśmy 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 5 i 6 pod opieką Pani Karoliny Pełki przygotowali montaż słowno-muzyczny w formie alfabetu - NIEPODLEGŁA przybliżając informację i atmosferę dawnych dni. Cieszy radość z odzyskania wolności w wykonaniu naszych wspaniale przygotwanych uczniów :)
Na koniec Pani dyrektor podziękowała uczniom: Bernardowi, Zuzi, Szymonowi i Karolowi za udział, a paniom: Paulinie i Uli za przygotowanie do XIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.
Gminne obchody Święta Niepodległości

Multimedialna lekcja w kinie
Dnia 23 października uczniowie klas 1-3 wraz wychowawczyniami, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Profilaktycznego, uczestniczyli w multimedialnej lekcji w kinie pt. "Kolorowe emocje czyli co nam w duszy gra". Były to interaktywne zajęcia profilaktyczne, podczas których uczniowie dowiedzieli się, co to są emocje i jak je nazywać, poznali różnice między emocjami a uczuciami. Uświadomili sobie, że każdy człowiek odczuwa emocje, że wszystkie one są potrzebne i że nie należy ich oceniać. Poznali też sposoby wyrażania emocji tak, aby nie ranić innych ludzi. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Luis i obcy" - zabawnej historii przyjaźni chłopca i sympatycznych kosmitów zagubionych na Ziemi.
Romeo i Julia
15 października pojechaliśmy do teatru Buffo na musical pt. "Romeo i Julia".
Nieuznająca kompromisów miłość dwojga młodych ludzi w zderzeniu ze światem dorosłych zatrzaśniętych w swoich wirtualnych światach - musiała skończyć się dramatycznie. Młodzi widzowie, choć zapewne oczekujący tragicznego finału, nie mogli być do końca przygotowani na to, co ich czeka. Niezwykle dopracowane układy choreograficzne, talenty wokalne wybrzmiewające wśród efektów specjalnych (kto siedział w pierwszych rzędach musiał być ubrany w płaszcz przeciwdeszczowy) były gwarancją najwyższej jakości. Spektakl w reżyserii Janusza Józefowicza inspirowany dramatem Szekspira przybliżył nastolatkom tekst klasycznego utworu, ale też przeniósł go we współczesne realia, co sprawiło, że miłość Romea i Julii to temat nadal świeży, uniwersalny i wciąż nie do końca opowiedziany.
Spotkanie naszych uczniów ze Sztuka przez duże "Sz" na pewno na długo zapadnie w pamięci, a może nawet rozbudzi ich miłość do teatru.
Dzień Edukacji Narodowej




W Dolinie Bobrów
2 października 2024r. uczniowie klasy I i III uczestniczyli w wyjeździe do Doliny Bobrów – gospodarstwa agroturystycznego w Wólce Dłużewskiej.
Dzieci wzięły aktywny udział w zajęciach warsztatowych, których tematem przewodnim były WYKOPKI. Kopanie ziemniaków, obieranie ich i tarcie oraz rozpoznawanie owoców i warzyw po smaku i kształcie to formy aktywności, w których uczestniczyły dzieci. Nie zabrakło także wesołych zabaw ruchowych ze współzawodnictwem na świeżym powietrzu.
Na zakończenie pobytu w gospodarstwie odbyła się degustacja pysznych placków ziemniaczanych.
Ścianka wspinaczkowa - klasa 2
Klasa 2 realizowała pasje sportowe na nowo otwartej ściance wspinaczkowej w Mińsku Mazowieckim. Szaleństwo, zabawa, sport.
Marsz Pamięci - 63 dni chwały
2 października 2024 r. po raz kolejny, dzięki zaproszeniu na coroczne obchody Dnia Patrona w szkole ZSZ nr 2 "Mechanik", mogliśmy uczestniczyć w uroczystości pełnej patriotyzmu, na której ze starannym przygotowaniem zostały przybliżone chwile pełne desperacji i oddania w walce za wolność naszej Ojczyzny. To piękna lekcja dla najmłodszego pokolenia, czyli także dla naszych uczniów. Delegacja, czyli klasa 2 z wychowawczynią Panią Urszulą Dzido - reprezentowała godnie naszą szkołę podczas obchodów. Mieliśmy możliwość podziwiać i wziąć udział w odsłonięciu muralu upamiętniającego charyzmatyczną walkę mieszkańców naszego regionu w Powstaniu Warszawskim, przeszliśmy także ulicami Mińska Mazowieckiego, uczestnicząc w "Marszu Pamięci - 63 dni chwały’’.
Dziękujemy za zaproszenie i za żywą lekcję historii.
Tydzień Głośnego Czytania
23 września biblioteka szkolna wraz z uczennicami z klasy VI oraz V rozpoczęła Tydzień Głośnego Czytania. Jak co roku każdego dnia uczniowie ze starszych klas czytali młodszym kolegom.
W tym roku wybrano twórczość Janiny Porazińskiej. Przeczytano utwory takie jak: "Pamiętnik Czarnego Noska", "Baśń o dwunastu miesiącach" czy "Szewczyka Dratewkę". Nazwisko autorki jest tu nieprzypadkowe, gdyż 29 września pisarka obchodziłaby swoje... 136 urodziny!
Mimo upływu lat, utwory Porazińskiej nie tracą na aktualności, bije z nich ciepło i urok pisarki, która, mimo ze urodziła się w mieście, najbardziej ukochała wieś. Jej utwory tchną sielanka i odznaczają się folklorem, ujawniają inspiracje światem dziecięcych zagadek, wyliczanek i piosenek. Otwierają też serca na świat przyrody - pola dla niestrudzonej wyobraźni młodego czytelnika.
Tydzień Głośnego Czytania obfitował w miłe momenty - w szkole pojawił się nawet prawdziwy mis! Wrześniowa akcja mająca na celu rozbudzanie kultury czytelniczej oraz współpracę koleżeńską zakończyła się kiermaszem książki używanej, podczas którego można było również wziąć udział w quizie lekturowym, a także zrobić sobie brokatowy tatuaż oraz kolorowe warkoczyki.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie, które było wyjątkowym prezentem urodzinowym dla pani Janiny Porazińskiej.
Sprzątanie świata 2024
Dnia 26.09.2024r. nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata’’. Uczniowie z poszczególnych klas wyposażeni w rękawice i worki, z dużym zaangażowaniem przystąpili do zbierania śmieci. Porządkując wyznaczony teren mieli poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety. Działania takie zwiększają aktywność dzieci w zakresie ochrony przyrody oraz uwrażliwiają je na potrzeby środowiska naturalnego.
Kawiarenka
Uczniowie klasy 7 zorganizowali dla całej społeczności szkolnej słodki poczęstunek w postaci ciast, babeczek, soków, deserów. Część z zebranych funduszy przeznaczyli na pomoc powodzianom. Gratulacje!
Spływ kajakowy
W połowie września klasy VII i VIII wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do zamku w Liwie. Ten pogodny dzień zaczęliśmy od spływu kajakiem po rzece Liwiec, następnie zwiedziliśmy zamek z przewodnikiem oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
Był to spływ kajakowy trasą od Sowiej Góry do zamku w Liwie. Pogoda bardzo nam dopisywała - było słonecznie i ciepło. Kajakami płynęło się bardzo przyjemnie, a po spływie czekały na nas atrakcje w postaci ogniska.
W zamku uczniowie mieli okazję poznać wygląd strojów z epoki, poznać różne rodzaje broni, a także obejrzeć makietę zamku sprzed setek lat. Nie zabrakło zagadek i ciekawostek, których dzieci słuchały z uwagą.
Narodowe Czytanie 2024
7 września odbyła się kolejna edycja "Narodwego Czytania, u nas w szkole akcja odbyła się 9 września 2024 r. Uczniowie klasy 6, 7 i 8 pod kierownictwem Pani Pauliny Bocheńskiej przedstawili biogram Poety - Julisza Słowackiego oraz fragmenty "Kordiana". Było poważnie i pięknie, za co serdecznie dziękujemy :)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 r. uroczyście ropoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej uroczystości było przyjęcie 10 pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności. Pierwszaki pięknie przeżyły pasowanie, radość wzbudziły także prezenty finansowane przez Radę Rodziców, w wymyślonę przez wychowawczynię, Annę Królikowską - medale i pamiątkowe piórniki.
Zmiany w Dzienniku Vulcan
Szanowni Rodzice!
Przez Dziennik (Wiadmości) otrzymaliście informacje o zmianach, które wprowadziła firma Vulcan w Dziennku, w razie trudności można skorzystać z następujących pomocy:
Aby wesprzeć Rodziców i Uczniów w procesie aktualizacji kont, przygotowaliśmy dodatkowe informacje:
- dla Uczniów i Rodziców przed aktualizacją kont: https//dziennik.vulcan.edu.pl/akz
- dla Uczniów i Rodziców, którzy wybrali konto zwykłe: https//dziennik.vulcan.edu.pl/kzw
- dla Uczniów i Rodziców, którzy wybrali konto eduVULCAN: https//dziennik.vulcan.edu.pl/kev
Odnośniki
Informacje kontaktowe
Zespół Szkolny w Ładzyniu
ul. Szkolna 4, 05-304 Stanisławów (wieś Ładzyń)
tel. +48 25 757 50 96
tel. +48 579 470 805
e-mail: szkola@spladzyn.stanislawow.pl
Strona BIP: https://bip.zs-ladzyn.stanislawow.eu/
NIP 822-22-47-018
REGON 140093875